A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 088 972 008
 • Z myślą o samorządach, które są najbliżej swoich mieszkańców przygotowano drugi cykl bezpłatnych webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021. 

 • 10 września ruszyła druga edycja konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt". 

 • Do tej pory prawie dwa tysiące gmin przystąpiło do programu „Czyste Powietrze” decydując się m.in. na utworzenie i prowadzenie punktów konsultacyjno-informacyjnych.

 • Rozwój sieci ciepłowniczej jest jednym ze skutecznych sposobów na ograniczenie niskiej emisji w miastach. 

 • W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podpisano właśnie umowy na udzielenie niskooprocentowanych pożyczek Zakładowi Komunalnemu w Głogówku na realizację dwóch inwestycji.

 • Dzięki dwóm pożyczkom udzielonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu dla WiK w Zdzieszowicach będzie można doprowadzić sieć kanalizacyjno sanitarną do Oleszki oraz Kolonii Jasiona.

 • Dzięki umowie zawartej między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu a Komendą Wojewódzką Policji projekt „Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2021” otrzymał dofinansowanie w kwocie 480 tys. złotych

 • Podsumowanie działań na rzecz ochrony środowiska w rozmowie z Maciejem Stefańskim -  Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

8 nowych, ekologicznych radiowozów dla opolskiej Policji dzięki wsparciu WFOŚiGW w Opolu
Dodano dnia 06.08.2021, 12:30

Dzięki umowie zawartej między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu a Komendą Wojewódzką Policji projekt „Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2021” otrzymał dofinansowanie w kwocie 480 tys. złotych

Projekt zakładał zakup  8 nowych radiowozów marki Suzuki Swace o napędzie hybrydowym. Ogólny koszt projektu to 960 tys. złotych. Celem  projektu jest osiągnięcie efektu ekologicznego polegającego na zmniejszeniu emisji CO2 generowanej przez samochody służbowe w opolskim garnizonie. Dzięki temu zakupowi będzie można wycofać z użytku 8 nieekologicznych  i wysłużonych radiowozów, ograniczając emisję CO2 o ok. 23,808 Mg na rok.  

 - Projekt  „Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2021” przyczyni się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców województwa opolskiego, komfortu i jakości pracy opolskiej Policji, ale także przysłuży się środowisku i zdrowiu publicznemu. Bardzo cieszę się z tego, że możemy wesprzeć realizację tak wartościowego zadania - mówił Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu podczas briefingu prasowego.

Licznik odwiedzin:
548916