A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 157 767 915
 • OGŁASZAMY WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dla gmin z terenu województwa opolskiego.

 • Rusza program „Czyste Powietrze Plus”:
  wyższe dotacje na wymianę „kopciuchów”
  i ocieplanie domów jednorodzinnych.
  Zyskają najmniej zarabiający

  Szczegóły znajdziesz: 
  https://www.wfosigw.opole.pl/aktualnosci/czyste-powietrze-plus

 • Zakończono ocenę 271 wniosków na dotację dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, których łączna kwota opiewała na blisko  5,3 mln zł.

 • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OPOLU

 • Finansowanie na kolejny etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Kielcza, gm. Zawadzkie zapewnione! 

 • Łączymy siły na rzecz ochrony środowiska, wspólne działania to większe możliwości!!

 • UMÓW SIĘ NA BEZPOŚREDNIE KONSULTACJE! Osoby fizyczne ZAINTERESOWANE uzyskaniem pomocy dotyczącej Programu Czyste Powietrze zachęcamy do BEZPOŚREDNICH KONSULTACJI W GMINACH WSPÓŁPRACUJĄCYCH z Funduszem w ramach podpisanego Porozumienia. LISTA GMIN dostępna tutaj

 • Kolejna inwestycja mająca na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawiająca jakość życia mieszkańców Szybowic rozpoczęta!!!

 • Wydłużamy okres realizacji przedsięwzięcia w przypadku odmowy przyłączenia gazu przez operatora.

 • W związku z licznymi informacjami o pojawiających się kontaktach telefonicznych stanowiących rodzaj aktywnej sprzedaży usług w związku z programem „Czyste Powietrze” informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW, ani za zgodą i konsultacją z nami.

 • UWAGA – ZMIANA W ZASADACH DOFINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o przedłużeniu naboru wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na rok 2022!

Edukacja ekologiczna uczniów Szkoły Podstawowej w Goszowicach
Dodano dnia 15.12.2017, 12:15

12 grudnia 2017 r. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Goszowicach gm. Pakosławice zostały przeprowadzone lekcje pn:. „Czyste powietrze”. Zajęcia zorganizowano w ramach Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały jakie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi niesie ze sobą niska emisja oraz wspólnie zastanawiały się nad propozycjami działań i zachowań, jakie można wdrożyć w ich codziennym życiu, w celu jej zapobiegania. Omówione zostały również zagadnienia związane z wydobyciem i eksploatacją paliw kopalnych. Uświadamiano uczniów, że w przyszłości może tych paliw zabraknąć i związku z tym, należy poszukiwać takich rozwiązań, aby paliwa kopalne można było skutecznie zastąpić innymi paliwami np. ze źródeł odnawialnych. W dalszej części zajęć przedstawiono możliwości zastąpienia kopalnych źródeł energii różnymi rodzajami źródeł energii odnawialnej. Pod koniec zajęć uczniowie mieli możliwość samodzielnego zapoznania się z potencjałem wykorzystania odnawialnych źródeł energii, na specjalnie do tego celu przygotowanych modelach, do uruchomienia których wykorzystuje się odnawialne źródła energii, tj. woda, wiatr i słońce.

Duże zaangażowanie uczniów w omawiany temat potwierdziło, iż jest to bardzo aktualny problem, który dotyczy ich bezpośredniego otoczenia.

Zajęcia zostały przeprowadzone w trzech grupach, w których uczestniczyło łącznie 70 uczniów.

Licznik odwiedzin:
653183