A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 157 767 915
 • OGŁASZAMY WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dla gmin z terenu województwa opolskiego.

 • Rusza program „Czyste Powietrze Plus”:
  wyższe dotacje na wymianę „kopciuchów”
  i ocieplanie domów jednorodzinnych.
  Zyskają najmniej zarabiający

  Szczegóły znajdziesz: 
  https://www.wfosigw.opole.pl/aktualnosci/czyste-powietrze-plus

 • Zakończono ocenę 271 wniosków na dotację dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, których łączna kwota opiewała na blisko  5,3 mln zł.

 • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OPOLU

 • Finansowanie na kolejny etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Kielcza, gm. Zawadzkie zapewnione! 

 • Łączymy siły na rzecz ochrony środowiska, wspólne działania to większe możliwości!!

 • UMÓW SIĘ NA BEZPOŚREDNIE KONSULTACJE! Osoby fizyczne ZAINTERESOWANE uzyskaniem pomocy dotyczącej Programu Czyste Powietrze zachęcamy do BEZPOŚREDNICH KONSULTACJI W GMINACH WSPÓŁPRACUJĄCYCH z Funduszem w ramach podpisanego Porozumienia. LISTA GMIN dostępna tutaj

 • Kolejna inwestycja mająca na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawiająca jakość życia mieszkańców Szybowic rozpoczęta!!!

 • Wydłużamy okres realizacji przedsięwzięcia w przypadku odmowy przyłączenia gazu przez operatora.

 • W związku z licznymi informacjami o pojawiających się kontaktach telefonicznych stanowiących rodzaj aktywnej sprzedaży usług w związku z programem „Czyste Powietrze” informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW, ani za zgodą i konsultacją z nami.

 • UWAGA – ZMIANA W ZASADACH DOFINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o przedłużeniu naboru wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na rok 2022!

IX Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyki w Opolu
Dodano dnia 05.12.2017, 10:35

W dniach 21-23 listopada 2017r.  doradcy energetyczni z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wzięli udział w IX Ogólnopolskim Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu, podczas którego prezentowali możliwości wynikające z realizowanego Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”  oraz możliwości finansowania zadań ze środków WFOŚiGW w Opolu. 

W pierwszym dniu Festiwalu podczas Samorządowego Forum Ekoenergetyki „Ekologicznie i Opłacalnie” można było m.in. wysłuchać panelu dyskusyjnego o roli samorządów w rozwoju ekoenergetyki a także odbyła się narada przedstawicieli samorządów zajmujących się ekoenergetyką.

Drugi dzień Festiwalu w ramach forum ekoenergetyki „Systemy przechowywania energii elektrycznej i cieplnej” oraz III Ogólnopolskiej Konferencji „OZE Teoria i Praktyka” odbyły się m.in. konferencja naukowo-praktyczna pn. „Zarządzanie energią z uwzględnieniem systemów buforowania i magazynowania energii” oraz warsztaty dobrych praktyk pn. „Mikro źródła energii, przechowywanie energii, technologie energooszczędne”. Podczas panelu, który moderował Pan Tomasz Zubilewicz dyskutowano na temat „Koordynacji źródeł i stabilności podaży energii elektrycznej z OZE” 

W dzień trzeci w ramach Ogólnopolskiej Konferencji naukowej „OZE Teoria i Praktyka” oraz Eko-Moto Forum odbyły się m.in. konferencja naukowo-praktyczna pt. „Paliwa alternatywne i ich wpływ na środowisko” oraz seminarium dla diagnostów samochodowych, ponadto zorganizowano panel dyskusyjny którego temat brzmiał „Do jakich paliw należy przyszłość motoryzacji”. W tym dniu można było również wziąć udział w Młodzieżowym Forum ekoenergetyki , obejrzeć wystawę pojazdów i technologii motoryzacyjnych pt. „Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy” oraz podziwiać wystawę prac laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odnawialne źródła energii – słońce, woda, wiatr”.

Licznik odwiedzin:
653168