A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 157 767 915
  • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OPOLU

  • Finansowanie na kolejny etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Kielcza, gm. Zawadzkie zapewnione! 

  • Łączymy siły na rzecz ochrony środowiska, wspólne działania to większe możliwości!!

  • Ogłoszenie o konkursowym naborze wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW  pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. czytaj dalej

  • UMÓW SIĘ NA BEZPOŚREDNIE KONSULTACJE! Osoby fizyczne ZAINTERESOWANE uzyskaniem pomocy dotyczącej Programu Czyste Powietrze zachęcamy do BEZPOŚREDNICH KONSULTACJI W GMINACH WSPÓŁPRACUJĄCYCH z Funduszem w ramach podpisanego Porozumienia. LISTA GMIN dostępna tutaj

  • Kolejna inwestycja mająca na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawiająca jakość życia mieszkańców Szybowic rozpoczęta!!!

  • W związku z licznymi informacjami o pojawiających się kontaktach telefonicznych stanowiących rodzaj aktywnej sprzedaży usług w związku z programem „Czyste Powietrze” informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW, ani za zgodą i konsultacją z nami.

  • Wydłużamy okres realizacji przedsięwzięcia w przypadku odmowy przyłączenia gazu przez operatora.

  • UWAGA – ZMIANA W ZASADACH DOFINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o przedłużeniu naboru wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na rok 2022!

Kolejni pracownicy socjalni Ośrodków Pomocy Społecznej przeszkoleni w ramach Programu „Czyste Powietrze”
Dodano dnia 19.09.2018, 10:57

W dniu 12 września 2018r. w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kolejne szkolenie (VI edycja) dla pracowników socjalnych Ośrodków Pomocy Społecznej realizowane w ramach Programu „Czyste Powietrze”. Jednym z działań Programu jest włączenie pracowników socjalnych ośrodków pomocy społecznej w działania informacyjne związane z wykorzystaniem energii w domu/mieszkaniu, możliwościami pozyskania środków na wymianę kotłów, uzyskaniem dodatków energetycznych, środków pieniężnych na dofinansowanie ogrzewania domów/mieszkań. W szkoleniu przeprowadzonym przez Doradców energetycznych WFOŚiGW w Opolu w ramach realizacji celów i działań Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego i przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” wzięło udział 26 pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu województwa opolskiego.

Materiały do pobrania ze szkolenia:

https://www.wfosigw.opole.pl/media/doradztwo-energetyczne/Poradnik_Czyste_cieplo_w_moim_domu_z_paliw_stalych.pdf

https://www.wfosigw.opole.pl/media/doradztwo-energetyczne/Ulotka_CzysteCieplo.pdf

https://www.wfosigw.opole.pl/media/doradztwo-energetyczne/Informator_Czyste_cieplo_w_moim_domu_z_paliw_stalych.pdf

https://www.wfosigw.opole.pl/media/doradztwo-energetyczne/BROSZURA_dla_pracownikow_OPS_2018.pdf

 

Licznik odwiedzin:
642446