A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 088 972 008
 • Z myślą o samorządach, które są najbliżej swoich mieszkańców przygotowano drugi cykl bezpłatnych webinariów #AkademiaCzystegoPowietrza2021. 

 • 10 września ruszyła druga edycja konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska "Miasto z klimatem - najlepszy zrealizowany projekt". 

 • Do tej pory prawie dwa tysiące gmin przystąpiło do programu „Czyste Powietrze” decydując się m.in. na utworzenie i prowadzenie punktów konsultacyjno-informacyjnych.

 • Rozwój sieci ciepłowniczej jest jednym ze skutecznych sposobów na ograniczenie niskiej emisji w miastach. 

 • W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podpisano właśnie umowy na udzielenie niskooprocentowanych pożyczek Zakładowi Komunalnemu w Głogówku na realizację dwóch inwestycji.

 • Dzięki dwóm pożyczkom udzielonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu dla WiK w Zdzieszowicach będzie można doprowadzić sieć kanalizacyjno sanitarną do Oleszki oraz Kolonii Jasiona.

 • Dzięki umowie zawartej między Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu a Komendą Wojewódzką Policji projekt „Ekologiczne patrole opolskiej Policji 2021” otrzymał dofinansowanie w kwocie 480 tys. złotych

 • Podsumowanie działań na rzecz ochrony środowiska w rozmowie z Maciejem Stefańskim -  Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Komprachcice i Chrząstowice to dwie kolejne gminy, które dołączyły do Programu Czyste Powietrze
Dodano dnia 31.05.2021, 12:55

Dzięki porozumieniom z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, podpisanym przez Prezesa WFOŚiGW Macieja Stefańskiego z wójtem gminy Komprachcice Leonardem Pietruszką oraz wójtem gminy Chrząstowice Florianem Cieciorem powstaną specjalne punkty przyjmowania wniosków, gdzie mieszkańcy będą mogli uzyskać poradę, dowiedzieć się więcej o Programie Czyste Powietrze, otrzymać pomoc przy wypełnieniu oraz rozliczeniu wniosków, jak i ostatecznie złożyć wniosek we własnej gminie.

Cieszymy się, że kolejne samorządy przystąpiły do porozumienia ws. Programu Czyste Powietrze.

 

Pełna aktualizowana lista gmin, które przestąpiły do porozumienia na naszej stronie:

https://www.wfosigw.opole.pl/program-czyste-powietrze/porozumienia-z-gminami-w-sprawie-wspolnej-realizacji-programu-czyste-powietrze

Licznik odwiedzin:
548916