A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 957 506 562
 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • Środa, 01 Kwiecień 2020

  Biuro Funduszu czynne od pon. do pt.
  w godz. 7:00 – 15:00

  Punk Informacyjny Programu "Czyste Powietrze"
  07:00 - 15:00 (pn, wt, czw, pt)
  07:00 - 16:00 (środa)

  Serdecznie zapraszamy

 • Życzenia Wielkanocne Prezesa WFOŚiGW w Opolu Macieja Stefańskiego [wideo]

 • Dnia 7 marca br. w Prudniku odbyło się uroczyste przekazanie nowego, bojowego wozu strażackiego KAMAZ dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance. Pojazd zakupiono przy udziale środków...

 • Dnia 07.02 w siedzibie WFOŚiGW w Opolu odbyła się konferencja prasowa nt. realizacji w Województwie Opolskim rządowego programu "Czyste Powietrze". Podczas spotkania z mediami, w którym udział wzięli... 

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • W ubiegłą sobotę (21.12) w audycji "Loża Radiowa" reaizowanej z Suchego Boru na antenie Radia Opole rozmawiano o jakości powietrza i wyzwaniach stojących przed nami w tym zakrsie. W audycji udział wziął rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu.

 • Dnia 25 października 2019 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu odbyła uoczysta gala wręczenia statuetek "W trosce o środowisko" przyznawanych za istotny wkład w ochronę środowiska na terenie Województwa Opolskiego.

 • W październiku 2019 r. w Kamieniu Śląskim na terenie Instytutu Naukowo – Badawczego Księdza Sebastiana Kneippa i Zespołu Rehabilitacyjno – wypoczynkowego Sebastianeum Silesiacum zakończono kolejny etap współfinansowany ze środków WFOŚiGW w Opolu pionierskiego projektu w dążeniu ku zielonej wyspie energetycznej.

 • W dniach 4-8 października br. w WFOŚiGW w Opolu odbywały się uroczyste spotkania z dyrekcjami placówek przedszkolnych, przedszkolakami oraz osobami, które reprezentowały przedszkola biorące udział w I edycji Konkursu plastycznego pn. „Nasze Naturalne Środowisko Otula Flaga Biało-Czerwona”.

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu  ogłasza, że został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.

 • Ministerstwo Energii rozpoczyna kampanię informacyjną pod hasłem "My doradzamy-Ty oszczędzasz".

Konferencja prasowa w WFOŚiGW w Opolu
Dodano dnia 07.02.2020, 12:07

Dnia 07.02 w siedzibie WFOŚiGW w Opolu odbyła się konferencja prasowa nt. realizacji w Województwie Opolskim rządowego programu "Czyste Powietrze". Podczas spotkania z mediami, w którym udział wzięli Prezes Funduszu Maciej Armin Stefański, Kierownik Zespołu "Czyste Powietrze" Małgorzata Oleksiewicz oraz Kierownik zespołu ds. ochrony środowiska Barbara Lesik przedstawiono także wszelkie inne formy działalności oraz ofertę Funduszu.

Na wstępie Prezes Maciej Stefański podkreślił, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy odnotowano znaczny postęp w realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze". Z poziommu 32% osiągnęliśmy poziom 76% w zakresie rozpatrzenia wniosków. Z ostatniego miejsca w szybkim tempie trafiliśmy na 9 miejsce w kraju. Jest to wynikiem natychmiastowych zmian organizacyjnych, jakie zostały wprowadzone w Funduszu bezpośrednio po objęciu przeze mnie funkcji Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Opolu, ale przede wszystkim ogromnego zaangażowania pracowników naszej jednostki - poinformował Prezes Stefański.

O zaawansowaniu w realizacji programu poinformowała następnie Kierownik Małgorzata Oleksiewicz. Na chwilę obecną do Funduszu wpłynęło ponad 2.800 wniosków. Podpisano umowy na kwotę blisko 22 milionów złotych. Porozumienia w sprawie wspólnej realizacji programu podpisało z nami już 20 gmin i wciąż przystępują nowe. Jest to bardzo korzystne dla beneficjentów, którzy mogą wniosek złożyć w siedzibie swojej gminy bez konieczności składania wizyty w siedziebie Funduszu - informowała Kierownik Zespołu "Czyste Powietrze".

Program „Czyste Powietrze” został uruchomiony w 2018 roku i zakłada wymianę starych i niespełniających wymogów kotłów na źródła ciepła przyjazne środowisku. W ramach programu można ponadto uzyskać wsparcie na docieplenie budynków, a także instalację odnawialnych źródeł energii. 

O pozostałych działaniach realizowanych przez WFOŚiGW w Opolu poinformowała przedstawicieli mediów Kierownik Barbara Lesik. W Funduszu o wsparcie mogą się starać nie tylko osoby fizyczne, ale także przedsiębiorcy, czy jednostki samorządu terytorialnego. Wspieramy wszelkie inicjatywy mające na celu uzyskanie realnych efektów ekologicznych. Angażujemy się finansowo w odnawialne źródła energii, likwidację nielegalnych składowisk, czy usuwanie azbestu. Fundusz bierze także udział w realizacji ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie - przekazała mediom Kierownik Zespołu Programów Ograniczenia Niskiej Emisji, Edukacji Ekologicznej i Ochrony Środowiska.

Wojciech Komarzyński
Rzecznik Prasowy
WFOŚiGW w Opolu

Licznik odwiedzin:
348363