A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 993 610 312
 • Podsumowanie działań na rzecz ochrony środowiska w rozmowie z Maciejem Stefańskim -  Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • Spotkanie Prezesa WFOŚiGW w Opolu Macieja Stefańskiego z Panią Poseł Violettą Porowską.

 • Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wsparło szpitale w zakresie zapobiegania i zwalczania COVID-19

 • OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW DLA BENEFICJENTÓW UPRAWNIONYCH DO PODWYŻSZONEGO POZIOMU DOFINANSOWANIA W RAMACH CZĘŚCI 2 PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

 • „Sukces programu „Moja Woda”

  Ogromne zainteresowanie Programem „Moja Woda”! W ciągu 2 miesięcy od uruchomienia naboru został wyczerpany planowany budżet programu na 2020 r. 

 • Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu oraz Bartłomiej Kastelik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Brzegu wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o finansowaniu i współpracy w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych lasów województwa opolskiego.

 • W siedzibie Funduszu podpisano umowy dotacji dla trzech szpitali z terenu województwa opolskiego na działania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem odpadów medycznych. 

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Lasy państwowe z dofinansowaniem na loty patrolowo-gaśnicze
Dodano dnia 21.07.2020, 11:54

Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu oraz Bartłomiej Kastelik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Brzegu wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o finansowaniu i współpracy w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych lasów województwa opolskiego.


W poniedziałek 20.07.2020 r. na lądowisku śmigłowcowym przy Nadleśnictwie Brynek podpisano umowę dofinasowania lotów patrolowo-gaśniczych pn.: „Przeciwpożarowe zabezpieczenie lasów celem ograniczenia i zapobiegania występowaniu szkód w lasach-patrolowanie lotnicze lasów województwa opolskiego w 2020 roku”

Umowy zostały podpisane między Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach reprezentowaną przez Dyrektora RDLP w Katowicach – Józefa Kubicę, Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Katowicach, a także Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, reprezentowanym przez Prezesa Macieja Stefańskiego. Podczas uroczystości odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział Minister Środowiska Michał Woś.

Na lądowisku śmigłowcowym zostały również zaprezentowane możliwości floty jaką dysponują  RDLP.

Licznik odwiedzin:
449907