A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 957 506 562
 • Program Czyste Powietrze 2.0 - Nabór wniosków na nowych zasadach

 • W piątek 15 maja 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Prudniku miało miejsce podpisanie umowy dotacji na dofinansowanie zadania pn. „Zakup nasion do obsiania łąki kwietnej”. Umowę podpisali Maciej Stefański Prezes WFOŚiGW w Opolu i Grzegorz Zawiślak Burmistrz Prudnika.

 • Nowa odsłona programu 

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza, że od dnia 15.05.2020 r. nabór wniosków o dofinansowanie.

 • Ponad trzy miliony dwieście tysięcy złotych na zagospodarowanie zużytych ubrań, wykorzystywanych przez lekarzy, ratowników i personel medyczny podczas opieki nad chorymi na koronawirusa...

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • Piątek, 29 Maj 2020

  Biuro Funduszu czynne od pon. do pt.
  w godz. 7:00 – 15:00

  Punk Informacyjny Programu "Czyste Powietrze"
  07:00 - 15:00 (pn, wt, czw, pt)
  07:00 - 16:00 (środa)

  Serdecznie zapraszamy

 • Życzenia Wielkanocne Prezesa WFOŚiGW w Opolu Macieja Stefańskiego [wideo]

 • Dnia 7 marca br. w Prudniku odbyło się uroczyste przekazanie nowego, bojowego wozu strażackiego KAMAZ dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance. Pojazd zakupiono przy udziale środków...

 • Dnia 07.02 w siedzibie WFOŚiGW w Opolu odbyła się konferencja prasowa nt. realizacji w Województwie Opolskim rządowego programu "Czyste Powietrze". Podczas spotkania z mediami, w którym udział wzięli... 

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Moszczanka z nowym wozem strażackim!
Dodano dnia 11.03.2020, 13:21

Dnia 7 marca br. w Prudniku odbyło się uroczyste przekazanie nowego, bojowego wozu strażackiego KAMAZ dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance. Pojazd zakupiono przy udziale środków m.in. Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu oraz Gminy Prudnik. W uroczystości wzięli udział Prezes WFOŚiGW w Opolu Maciej Stefański, Poseł na Sejm RP Katarzyna Czochara oraz Burmistrz Prudnika Grzegorz Zawiślak.

"To dla nas bowiem powód do wielkiej satysfakcji, że możemy przyczynić się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa. Życzę, aby przekazany dziś sprzęt służył Wam jak najrzadziej, lecz jeśli zajdzie taka potrzeba, abyście wracali zawsze do swoich domów, do swoich rodzin cali i zdrowi" - przekazał w skierowanym do strażaków liście Prezes WFOŚiGW w Opolu Maciej Stefański.

Koszt zakupu wozu wyniósł 762 tysiące złotych. Ochotnicza Straż Pożarna w Moszczance dysponowała dotąd dwoma 30-letnimi pojazdami marki STAR i zdarzało się, że ulegały one awarii w trakcie akcji ratowniczych.

WK

Licznik odwiedzin:
364734