A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 993 610 312
 • „Sukces programu „Moja Woda”

  Ogromne zainteresowanie Programem „Moja Woda”! W ciągu 2 miesięcy od uruchomienia naboru został wyczerpany planowany budżet programu na 2020 r. 

 • Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu oraz Bartłomiej Kastelik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Brzegu wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o finansowaniu i współpracy w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych lasów województwa opolskiego.

 • W siedzibie Funduszu podpisano umowy dotacji dla trzech szpitali z terenu województwa opolskiego na działania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem odpadów medycznych. 

 • Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu: Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy przy uruchomieniu kolejnego Programu, w którym beneficjenci będą mogli otrzymać dotację na inwestycje wspierające zwalczanie skutków zmian klimatycznych. Program „Moja Woda” to wieloletni, ogólnopolski Program z budżetem 100 mln zł!

   

 • Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza od dnia 01.07.2020 roku nabór wniosków do Programu „Moja Woda”. Program realizowany będzie w latach 2020 – 2024. Dowiedz się więcej https://www.wfosigw.opole.pl/program-moja-woda

 • W czerwcu br. uruchomiono nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku popisał umowę o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki w kwocie 1 235 000,00 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • We wtorek 16.06.2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyło się uroczyste przekazanie promes na finansowanie kolejnych nowych samochodów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa opolskiego. 

 • We wtorek 09.06.2020 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu odbyło się spotkanie w ramach cyklu edukacji ekologicznej z Paulą Lupayą - dziennikarką Radia Doxa.

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Ochotnicze Straże Pożarne z dotacjami od Funduszu
Dodano dnia 25.06.2020, 13:14

W czerwcu br. uruchomiono nabór wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W bardzo krótkim czasie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wpłynęło blisko 70 wniosków. Z uwagi na tak duże zainteresowanie oraz ograniczoną ilość środków przeznaczonych na realizację programu, WFOŚiGW w Opolu zmuszony był do wstrzymania naboru już po czterech dniach od jego ogłoszenia.

Jednakże z uwagi na ogromną chęć i konieczność pomocy wszystkim jednostkom ochotniczych straży pożarnych, które złożyły swój wniosek w ramach tego programu - prezes Zarządu WFOŚiGW w Opolu Maciej Stefański wygospodarował dodatkowe środki na ten cel.

W związku z tym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu planuje udzielenie dofinansowania wszystkim OSP, które do tej pory złożyły poprawny wniosek w ramach tego Programu.

- Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się wygospodarować dodatkowe środki na  ten szczytny cel. W ramach tegorocznej edycji ogólnopolskiego finansowania służb ratowniczych przyznamy dofinansowanie dla wszystkich OSP, które do tej pory złożyły poprawny wniosek w ramach tego programu. Priorytetową kwestią jest dla nas wspieranie służb, które niosą pomoc w ratowaniu życia, zdrowia oraz mienia ludzkiego a także podejmują szeroki wachlarz działań na rzecz ochrony środowiska. Aby zapewnić skuteczność tych działań, jednostki OSP powinny być wyposażone w niezbędny nowoczesny sprzęt. Wszak dobrze wyposażeni strażacy to zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. – mówi Maciej Stefański, prezes Zarządu Funduszu.

- Dla nas to świetna wiadomość! Wyposażenie i sprzęt jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych to niezwykle ważne czynniki w codziennej służbie na rzecz mieszkańców. Ratujemy ludzi, udzielamy pomocy, zabezpieczamy i minimalizujemy negatywne skutki wypadków oraz awarii, mających wpływ na stan środowiska. Współpracujemy również z wieloma służbami na terenie gmin, powiatów i województwa. Jak ważny jest wysokiej jakości sprzęt i wyposażenie, przekonujemy się na co dzień, biorąc udział w różnych akcjach ratowniczych. Takie dofinansowanie jest niezwykle istotne, dla nas, ochotników, którzy na co dzień zmagają się z wieloma trudnymi sytuacjami – komentuje przedstawiciel jednej z OSP z terenu województwa opolskiego.

 

Licznik odwiedzin:
416131