A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 993 610 312
 • Ponad 600 wniosków złożonych na łączną kwotę około 2 mln 800 tys. zł !

 • Kalkulator dotacji

 • Dziś (21 października) rozpoczyna się nabór wniosków w drugiej części programu „Czyste Powietrze”, przygotowanej dla Polaków o niższych dochodach. 

 • OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW DLA BENEFICJENTÓW UPRAWNIONYCH DO PODWYŻSZONEGO POZIOMU DOFINANSOWANIA W RAMACH CZĘŚCI 2 PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

 • W dniu 23 września 2020 r. inwestycja „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 499,2 kWp wraz z magazynem energii” współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • „Sukces programu „Moja Woda”

  Ogromne zainteresowanie Programem „Moja Woda”! W ciągu 2 miesięcy od uruchomienia naboru został wyczerpany planowany budżet programu na 2020 r. 

 • Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu oraz Bartłomiej Kastelik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Brzegu wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o finansowaniu i współpracy w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych lasów województwa opolskiego.

 • W siedzibie Funduszu podpisano umowy dotacji dla trzech szpitali z terenu województwa opolskiego na działania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem odpadów medycznych. 

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

Spotkanie w ramach cyklu edukacji ekologicznej z Radiem Doxa
Dodano dnia 10.06.2020, 08:27

We wtorek 09.06.2020 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu odbyło się spotkanie w ramach cyklu edukacji ekologicznej z Paulą Lupayą - dziennikarką Radia Doxa.

Ze strony Funduszu udział w nim wzięli: kierownik Zespołu „Czyste Powietrze” Małgorzata Oleksiewicz , kierownik Zespołu Obsługi Przedsięwzięć Ochrony Środowiska Barbara Lesik oraz główny specjalista ds. doradztwa energetycznego Dariusz Grabowiecki.
Podczas spotkania zostały przybliżone generalne założenia dotyczące Programu „Moja Woda”,  które omówiła Barbara Lesik. Następnie Małgorzata Oleksiewicz przedstawiła zmiany dotyczące Programu „Czyste Powietrze”.
O pozostałych działaniach inwestycyjnych i edukacyjnych realizowanych przez WFOŚiGW w Opolu na rzecz ograniczenia niskiej emisji oraz rozwoju energii odnawialnych opowiedział - Dariusz Grabowiecki.
Zachęcamy do słuchania audycji związanych z edukacją ekologiczną mieszkańców Opolszczyzny w Radio Doxa. 
Licznik odwiedzin:
435534