A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 993 610 312
 • OGŁOSZENIE O NABORZE WNIOSKÓW DLA BENEFICJENTÓW UPRAWNIONYCH DO PODWYŻSZONEGO POZIOMU DOFINANSOWANIA W RAMACH CZĘŚCI 2 PROGRAMU PRIORYTETOWEGO CZYSTE POWIETRZE

 • W dniu 23 września 2020 r. inwestycja „Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 499,2 kWp wraz z magazynem energii” współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • „Sukces programu „Moja Woda”

  Ogromne zainteresowanie Programem „Moja Woda”! W ciągu 2 miesięcy od uruchomienia naboru został wyczerpany planowany budżet programu na 2020 r. 

 • Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu oraz Bartłomiej Kastelik, nadleśniczy Nadleśnictwa w Brzegu wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o finansowaniu i współpracy w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych lasów województwa opolskiego.

 • W siedzibie Funduszu podpisano umowy dotacji dla trzech szpitali z terenu województwa opolskiego na działania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem odpadów medycznych. 

 • Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu: Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy przy uruchomieniu kolejnego Programu, w którym beneficjenci będą mogli otrzymać dotację na inwestycje wspierające zwalczanie skutków zmian klimatycznych. Program „Moja Woda” to wieloletni, ogólnopolski Program z budżetem 100 mln zł!

   

 • Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza od dnia 01.07.2020 roku nabór wniosków do Programu „Moja Woda”. Program realizowany będzie w latach 2020 – 2024. Dowiedz się więcej https://www.wfosigw.opole.pl/program-moja-woda

 • Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Prudniku popisał umowę o udzielenie niskooprocentowanej pożyczki w kwocie 1 235 000,00 z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

 • We wtorek 16.06.2020 r. w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu odbyło się uroczyste przekazanie promes na finansowanie kolejnych nowych samochodów strażackich dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa opolskiego. 

 • Szanowni Państwo,

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje, że ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w Polsce...

 • „Ochrona środowiska to nasza misja, którą będziemy kontynuować” – rozmowa z Maciejem Stefańskim – Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo – walka z COVID-19
Dodano dnia 03.07.2020, 14:04

W siedzibie Funduszu podpisano umowy dotacji dla trzech szpitali z terenu województwa opolskiego na działania związane z usuwaniem i unieszkodliwianiem odpadów medycznych. 

Szpital Wojewódzki w Opolu reprezentowany przez Prezesa Zarządu Renatę Ruman-Dzido, SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach reprezentowany przez Dyrektora Mariusza Grochowskiego oraz Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie reprezentowany przez Dyrektora Norberta Krajczego otrzymają dotacje na usuwanie i unieszkodliwiane odpadów medycznych. Łączna kwota dotacji wynosi 110 tys. złotych.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wspiera działania mające na celu walkę z koronowirusem (COVID-19). Dzięki takim inicjatywom planowane jest osiągnięcie efektu ekologicznego polegającego na minimalizowaniu zagrożenia epidemiologicznego.

„Od 20 marca, zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w Polsce obowiązuje stan epidemii. Zagrożenie epidemiologiczne jest zatem nadal istotnym tematem naszego codziennego życia. Szukamy również wszelkich możliwych rozwiązań oraz narzędzi, aby wspomóc społeczeństwo w tak trudnej sytuacji.  Priorytetową dla nas sprawą jest bezpieczeństwo oraz zdrowie osób, które mogą mieć bezpośredni kontakt z zagrożeniem wynikającym z COVID-19” – podsumowuje Maciej Stefański, prezes WFOŚiGW w Opolu.


Renata Ruman-Dzido oraz Maciej Stefański


Mariusz Grochowski oraz Maciej Stefański


Norbert Krajczy oraz Maciej Stefański


Licznik odwiedzin:
426150