A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 157 767 915
 • OGŁASZAMY WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” dla gmin z terenu województwa opolskiego.

 • Rusza program „Czyste Powietrze Plus”:
  wyższe dotacje na wymianę „kopciuchów”
  i ocieplanie domów jednorodzinnych.
  Zyskają najmniej zarabiający

  Szczegóły znajdziesz: 
  https://www.wfosigw.opole.pl/aktualnosci/czyste-powietrze-plus

 • Zakończono ocenę 271 wniosków na dotację dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”, których łączna kwota opiewała na blisko  5,3 mln zł.

 • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OPOLU

 • Finansowanie na kolejny etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Kielcza, gm. Zawadzkie zapewnione! 

 • Łączymy siły na rzecz ochrony środowiska, wspólne działania to większe możliwości!!

 • UMÓW SIĘ NA BEZPOŚREDNIE KONSULTACJE! Osoby fizyczne ZAINTERESOWANE uzyskaniem pomocy dotyczącej Programu Czyste Powietrze zachęcamy do BEZPOŚREDNICH KONSULTACJI W GMINACH WSPÓŁPRACUJĄCYCH z Funduszem w ramach podpisanego Porozumienia. LISTA GMIN dostępna tutaj

 • Kolejna inwestycja mająca na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawiająca jakość życia mieszkańców Szybowic rozpoczęta!!!

 • Wydłużamy okres realizacji przedsięwzięcia w przypadku odmowy przyłączenia gazu przez operatora.

 • W związku z licznymi informacjami o pojawiających się kontaktach telefonicznych stanowiących rodzaj aktywnej sprzedaży usług w związku z programem „Czyste Powietrze” informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW, ani za zgodą i konsultacją z nami.

 • UWAGA – ZMIANA W ZASADACH DOFINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o przedłużeniu naboru wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na rok 2022!

W Walcach o „Czystym Powietrzu”.
Dodano dnia 15.03.2021, 09:59


24 lutego 2021 r. w siedzibie Gminy Walce odbyło się kolejne spotkanie na którym omówiono i przedstawiono możliwości współpracy w ramach Projektu Ogólnopolski system  wsparcia doradczego dla sektora publicznego w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE. Omówiono formy współpracy w zakresie edukacji proekologicznej wśród mieszkańców gminy, promowania działań związanych z wymianą nieefektywnych źródeł ciepła na ekologiczne, wykorzystujące odnawialne źródła energii. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy gminy na czele z Wójtem p. Markiem  Śmiechem.


Ponadto omówiono kwestie związane z przystąpieniem Gminy do realizacji  programu „Czyste Powietrze”. Pracownicy WFOSiGW udzielili  wskazówek na temat rozwiązań  technicznych związanych z uruchomieniem punktu informacyjno-konsultacyjnego w Gminie. Doradcy energetyczni zaprezentowali założenia pakietu startowego, przedstawili korzyści, planowanych grantów płynących dla gmin,  które zgłoszą swój akces przystąpienia do programu.  Merytoryczna dyskusja i wymiana doświadczeń uzupełniona była prezentacją multimedialną programu „Czyste Powietrze”.


Licznik odwiedzin:
653183