A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
1 630 561 529
 • Poniedziałek, 20 Styczeń 2020

  Biuro Funduszu czynne od pon. do pt.
  w godz. 7:00 – 15:00

  Punk Informacyjny Programu "Czyste Powietrze"
  07:00 - 15:00 (pn, wt, czw, pt)
  07:00 - 16:00 (środa)

  Serdecznie zapraszamy

 • W ubiegłą sobotę (21.12) w audycji "Loża Radiowa" reaizowanej z Suchego Boru na antenie Radia Opole rozmawiano o jakości powietrza i wyzwaniach stojących przed nami w tym zakrsie. W audycji udział wziął rzecznik Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu.

 • Dnia 25 października 2019 roku w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu odbyła uoczysta gala wręczenia statuetek "W trosce o środowisko" przyznawanych za istotny wkład w ochronę środowiska na terenie Województwa Opolskiego.

 • W październiku 2019 r. w Kamieniu Śląskim na terenie Instytutu Naukowo – Badawczego Księdza Sebastiana Kneippa i Zespołu Rehabilitacyjno – wypoczynkowego Sebastianeum Silesiacum zakończono kolejny etap współfinansowany ze środków WFOŚiGW w Opolu pionierskiego projektu w dążeniu ku zielonej wyspie energetycznej.

 • W dniach 4-8 października br. w WFOŚiGW w Opolu odbywały się uroczyste spotkania z dyrekcjami placówek przedszkolnych, przedszkolakami oraz osobami, które reprezentowały przedszkola biorące udział w I edycji Konkursu plastycznego pn. „Nasze Naturalne Środowisko Otula Flaga Biało-Czerwona”.

 • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu  ogłasza, że został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.

 • Ministerstwo Energii rozpoczyna kampanię informacyjną pod hasłem "My doradzamy-Ty oszczędzasz".

Wręczono nagrody w Konkursie plastycznym „Nasze Naturalne Środowisko Otula Flaga Biało-Czerwona”
Dodano dnia 08.05.2019, 13:52

Z  wielką  przyjemnością informujemy Państwa, że w dniu 2 maja br. podczas uroczystych Wojewódzkich Obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  w  Moszczance,  Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Opolu Henryk Tylak  wraz z Panią  Katarzyną Czocharą Posłem na Sejm RP wręczył nagrody i dyplomy  trzem laureatom  Konkursu plastycznego  pn. „Nasze Naturalne Środowisko Otula Flaga  Biało-Czerwona”-  I edycji.  

Jednocześnie  przypominamy, że  Pani  Katarzyna Czochara  wraz z takimi osobistościami  jak:  Kornel Morawiecki Marszałek Senior VIII kadencji  RP  i   Marek Surmacz – Przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Opolu objęli Honorowym Patronatem   powyższy  Konkurs. W imieniu Pana Kornela Morawieckiego Marszałka Seniora Prezes Zarządu WFOŚiGW w Opolu  Henryk  Tylak  złożył  biało-czerwony  wieniec  pod pomnikiem  1000- lecia Państwa Polskiego w Moszczance. Należy również wspomnieć, że w  obecności Pani  Anny Zalewskiej - Minister  Edukacji Narodowej oraz innych  tam zgromadzonych  prominentnych gości  Prezes  Henryk Tylak    serdecznie podziękował za aktywną postawę oraz poświęcony czas rodzicom laureatów, ich opiekunom  oraz  dyrektorom  placówek przedszkolnych,  do których dzieci uczęszczają.

 

Nagrody otrzymali:

Kaja Masztalerz z Publicznego Przedszkola   im. Braci Grim w Leśnicy,

Johanna Stora  z  Przedszkola Publicznego  w Żywocicach,

Melisa Maciejok z Przedszkola Publicznego w Starych Budkowicach.

  

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w Konkursie i jednocześnie  gratulujemy tak utalentowanych, wrażliwych na ochronę środowiska

 i kochających swój Kraj Wychowanków.

Życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych

tego rodzaju  przedsięwzięciach.

Licznik odwiedzin:
330514