A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 157 767 915
  • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OPOLU

  • Finansowanie na kolejny etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Kielcza, gm. Zawadzkie zapewnione! 

  • Łączymy siły na rzecz ochrony środowiska, wspólne działania to większe możliwości!!

  • Ogłoszenie o konkursowym naborze wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW  pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. czytaj dalej

  • UMÓW SIĘ NA BEZPOŚREDNIE KONSULTACJE! Osoby fizyczne ZAINTERESOWANE uzyskaniem pomocy dotyczącej Programu Czyste Powietrze zachęcamy do BEZPOŚREDNICH KONSULTACJI W GMINACH WSPÓŁPRACUJĄCYCH z Funduszem w ramach podpisanego Porozumienia. LISTA GMIN dostępna tutaj

  • Kolejna inwestycja mająca na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawiająca jakość życia mieszkańców Szybowic rozpoczęta!!!

  • W związku z licznymi informacjami o pojawiających się kontaktach telefonicznych stanowiących rodzaj aktywnej sprzedaży usług w związku z programem „Czyste Powietrze” informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW, ani za zgodą i konsultacją z nami.

  • Wydłużamy okres realizacji przedsięwzięcia w przypadku odmowy przyłączenia gazu przez operatora.

  • UWAGA – ZMIANA W ZASADACH DOFINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o przedłużeniu naboru wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na rok 2022!

Zajęcia pod hasłem „Czyste powietrze. To lubię”
Dodano dnia 23.10.2017, 13:40

W dniach 3-4 października br. Barbara Lesik i Dariusz Grabowiecki - Specjaliści ds. doradztwa energetycznego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wybrali się z wizytą do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Zębowicach, gdzie przedstawili prezentację i przeprowadzili zajęcia edukacyjne z ochrony powietrza w zakresie niskiej emisji.

Cykl zajęć odbywał się pod hasłem „Czyste powietrze. To lubię”, a udział w nich wzięło ponad 200 uczniów z klas 1-7 oraz gimnazjum.  

Doradcy energetyczni podczas zajęć wyjaśnili uczniom pojęcie niskiej emisji, energii odnawialnej, jak również przedstawili informacje o wielkości zanieczyszczeń, ich przyczynach, konsekwencjach oraz sposobach ich ograniczania. W ramach zajęć wykorzystano nowoczesne zestawy edukacyjne do budowy modeli wykorzystujących energię odnawialną wiatru, wody, słońca dzięki którym, dzieci mogły dowiedzieć się jak korzystać z odnawialnych źródeł energii i jakie korzyści przynosi ona środowisku. Poznały również sposoby przechowywania wytworzonej energii elektrycznej, źródła zanieczyszczeń powietrza, jego wpływu na zdrowie i życie ludzkie oraz znaczenie powietrza, jako czynnika niezbędnego do życia na Ziemi.

podziekowania Zebowice

Licznik odwiedzin:
642446