A A A
A A A
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Opolu
Do tej pory przeznaczyliśmy
na ochronę środowiska:
2 157 767 915
  • WOJEWÓDZKIE OBCHODY DNIA STRAŻAKA W OPOLU

  • Finansowanie na kolejny etapu budowy kanalizacji sanitarnej w Kielcza, gm. Zawadzkie zapewnione! 

  • Łączymy siły na rzecz ochrony środowiska, wspólne działania to większe możliwości!!

  • Ogłoszenie o konkursowym naborze wniosków o dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu województwa opolskiego w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW  pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”. czytaj dalej

  • UMÓW SIĘ NA BEZPOŚREDNIE KONSULTACJE! Osoby fizyczne ZAINTERESOWANE uzyskaniem pomocy dotyczącej Programu Czyste Powietrze zachęcamy do BEZPOŚREDNICH KONSULTACJI W GMINACH WSPÓŁPRACUJĄCYCH z Funduszem w ramach podpisanego Porozumienia. LISTA GMIN dostępna tutaj

  • Kolejna inwestycja mająca na celu uporządkowanie gospodarki ściekowej oraz poprawiająca jakość życia mieszkańców Szybowic rozpoczęta!!!

  • W związku z licznymi informacjami o pojawiających się kontaktach telefonicznych stanowiących rodzaj aktywnej sprzedaży usług w związku z programem „Czyste Powietrze” informujemy, że nie są to działania inicjowane przez NFOŚiGW, ani za zgodą i konsultacją z nami.

  • Wydłużamy okres realizacji przedsięwzięcia w przypadku odmowy przyłączenia gazu przez operatora.

  • UWAGA – ZMIANA W ZASADACH DOFINANSOWANIA USUWANIA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu informuje o przedłużeniu naboru wniosków na dofinansowanie zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” na rok 2022!

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu
Dodano dnia 16.11.2017, 11:42

W dniach 6-8 listopada br. Barbara Lesik i Dariusz Grabowiecki - Specjaliści ds. doradztwa energetycznego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnejw Opolu, w ramach realizowanego Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” prowadzili zajęcia w Szkole Podstawowej nr 16 w Opolu podczas których, przedstawili prezentację dotyczącą szczególnie ważnego problemu o tej porze roku czyli niskiej emisji. Dzieci zapoznały się z bardzo popularnym w ostatnim czasie pojęciem „niska emisja” i  przyczynami jej powstawania, poznały jaki ma wpływ na nasze życie i zdrowie oraz dowiedziały się jak można jej zapobiegać. Poruszono również problem związany z coraz mniejszą ilością paliw kopalnych oraz coraz częstszym zastępowaniem ich różnymi rodzajami źródeł energii odnawialnej.

Doradcy na skonstruowanych specjalnie w tym celu modelach zaprezentowali i omówili zasadę zastosowania odnawialnych źródeł energii; wody, wiatru i słońca. Na koniec spotkania każdy z uczniów mógł samodzielnie poznać korzyści wynikające ze stosowania odnawialnych źródeł energii wykorzystując do tego celu przygotowane modele.

podziękowanie PSP 16 w Opolu

Licznik odwiedzin:
642452